Hoppa direkt till huvudmenyn

Hoppa direkt till sidans innehåll

Samverkansrådet för pensionärer och funktionsnedsatta (förkortas SvPF)

Ordförande: Stig Olsson
Vice ordförande:

Ledamöter Parti Kontakt
Stig Olsson Socialdemokraterna stig.olsson@alvdalen.se
Arne Jönsson Socialdemokraterna arne@abidrearne.se
Mattias Högberg Socialdemokraterna mattias.hogberg@alvdalen.se
Roland Dahlström    
Stig Amnelius SPF stig.amnelius@telia.com
Ingrid Alm SPF  
Berit Sömsk PRO  
Alf Nordin PRO  
Britt-Marie Nyberg PRO  
Kerstin Knuts DHR k.knuts@telia.com
Monica Eriksson NHR Ängsklockan  
Sunita Melesjö ELF Dalarna  
Ulla-Britt Emanuelsson Socialdemokraterna ullabritt_emanuelsson@hotmail.com
Ersättare Parti Kontakt
Åke Näslund Socialdemokraterna ake.naslund@skutan.baptist.se
Leif Ekström Socialdemokraterna leif.ekstrom@alvdalen.se
Kent Eriksson Socialdemokraterna kent.eriksson@nodava.se
Bosse Nilsson SPF  
Jan-Erik Johnsson SPF  
Maria Eriksson Centerpartiet maria.e.eriksson@alvdalen.se
Mats Lennström SPF  
Karin Elias PRO  
Sten Kristoffersson PRO stenerickristoffersson@hotmail.com
Göte Holmgren PRO  
Sonja Carlsson DHR  

Kontakta oss

 

Älvdalens kommun

 

   

E-post: kommun@alvdalen.se                       

Tel: 0251-313 00                                             Fax: 0251-312 09
  Postadress:
Box 100, 796 22 Älvdalen
Besöksadress:
Permatsvägen 1, 796 31 Älvdalen
Org.nr:
212000-2197